Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Výroba

Výroba

 

TECHNOLOGIE ROTAČNÍHO NATAVOVÁNÍ

Méně než 100 let uplynulo od objevení základních principů průmyslové výroby plastů. Tento objev vedl téměř ke světové revoluci v produkci polymerů. Zřejmě jedním z největších úspěchů díky svým jedinečným vlastnostem je fakt, že různé typy polymerů úspěšně zastoupily mnoho tradičních stavebních materiálů – kov, beton, sklo a dřevo. Metoda zpracování polymerů, které se věnujeme, je metoda rotačního natavování.

Tato technologie slouží k výrobě lehkých a jednolitých polymerů velkých rozměrů, navíc za bezkonkurenční ceny a dle potřeb zákazníků. Mezi materiály pro rotační spékání hraje nejdůležitější roli polyetylén (PE). Tato metoda umožňuje vyrábět velice složité tvary se stejně tlustými stěnami, čehož lze dosáhnout díky správnému nastavení rychlosti poměru rotace os forem. Produkty získávané díky rotačnímu natavování mají široké uplatnění téměř ve všech oblastech trhu.

 

Proces rotačního natavování

Forma je připevněna k jednomu rameni rotačního stroje. Jistá část polymerického práškového materiálu je vsypána dovnitř, forma je pečlivě uzavřena a přesunuta do vytápěné komory. Potom se forma uvede do rotačního pohybu kolem dvou na sebe kolmých os, které se pohybují rychlostí 4-20 rev/min. Díky vysoké teplotě se prášek taví a spéká a rovnoměrně pokrývá vnitřní povrch formy. Následně se forma přesouvá do chladicí komory, kde ale neustále rotuje a tím se docílí stejné tloušťky stěn. Poté je výrobek vytažen z formy a proces se opakuje.

 

Proč rotační natavování?

 • relativní snadnost procesu

 • relativně nízká cena forem

 • schopnost rychlé výroby a opravy forem

 • možnost výroby velkých výrobků

 • výrobky bez vnitřních napětí

 • výroba pevných a jednolitých, a současně složitých výrobků

 • možnost vložení do výrobků kovových částí či grafik

 • možnost výroby stejného výrobku s různou tloušťkou stěn bez nutnosti modifikace formy

 • simultánní produkce různorodých výrobků

 

Nádrže

Nabízíme širokou škálu nádrží a nádob na potraviny, vodu, paliva a chemikálie o objemech 85 až 10 000 litrů.

Tyto nádrže jsou vyrobeny metodou rotačního lití (rotomoulding) z vysoce pevného, mrazuvzdorného, potravinového polyetylénu. Díky tomu, že proces probíhá bez jakéhokoli tlaku, všechny výrobky jsou jednolité a velice pevné. Dodatečná odolnost je zajištěna dráty a samotným tvarem výrobku.

Jedná se tedy o plastové (100% polyethylenové) monolitické nádrže, u kterých nehrozí riziko vzniku samovolné závady, netěsnosti či popraskání. Nádrže se tak vyznačují dlouhou životností. Jejich tvar a toto tzv. monolitické provedení dodává nádrži naprostou stabilitu, kterou od svařovaných nádrží můžeme získat jen obtížně a to pouze za případné vyšší náklady.

Na nádrže je možné upevnit úchyty různého průměru k připojení dalšího vybavení a potrubní příslušenství.

 

Rozsah využití

Nádrže lze použít zejména pro uchování dešťové vody, pitné vody, ale také pro průmyslové využití. Speciální skupinou nádrží z našeho portfolia jsou nádrže transportní a nádrže pro využití v zemědělství. Kopulovitá stropní konstrukce je ve srovnání s klasickými svařovanými nádržemi mnohem odolnější proti působení vnějších deformačních vlivů, taktéž jsou vybrané typy nádrží vyztuženy žebrováním proti případným deformacím stěn např. při náhlém zvýšení podzemní vody.

 

Plaťte u nás bezpečně

 

Kontakt

European Plastic Systems s.r.o.
Botanická 598/10 Veveří
602 00 Brno

+420 608 966 550info@eplastsystem.cz

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© Copyright 2015 - 2022 European Plastic Systems s.r.o.